Rodinný dom v Čeríne

Návrh interiéru rodinného domu

Riešenie


Majiteľka ma oslovila ešte vo fáze hrubej stavby domu, tak sme mohli urobiť drobné stavebné zmeny. Zbúrali sme dve menšie priečky a zväčšili okno v jedálenskej časti až do veľkosti „výkladu“ s pekným výhľadom na záhradu.

 

Použila som prírodné materiály a naturálnu farebnosť. V obývačke som navrhla falošné drevené trámy, čo dodáva priestoru punc jedinečnosti. Kuchyňa je spojená s obývačkou a štýlovo plynulo nadväzuje na obývaciu časť. Krb je v kombinácii prírodný kameň a drevo. Rovnako ako v celom návrhu je to hra prírodných materiálov, odtieňov a štruktúr, ktorú som skĺbila do harmonického vyváženého celku. Masívny dubový nábytok, prírodný kameň, ručne robený obklad v kuchyni….kvalitné veci, ktoré neomrzia. Interiérové dvere viedenského typu sme dali nastriekať jemne sivej farby, nakoľko biele by pôsobili „ zámocky“.

 

Záclony, závesy a nenápadné tapety dodávajú stenám vyššiu kvalitu, zútulňujú a pôsobia teplo. Ovplyvnilo to aj akustiku miestnosti. Nábytok je z dubového masívu. Kúpeľňa je v nadčasovej   čierno-bielej kombinácii. Chodba, spáleň a pracovný kútik nadväzuje na celkovú materiálovú a farebnú skladbu celého domu. Izby synov sú riešené identicky a robené stolárom na mieru.

 

Vznikol pohodový, útulný interiér nadčasoej kvality z ktorého sa všetci tešia…. a bonus… čo viac si môžem priať , ako keď sa z mojich klientov stanú moji priatelia, to je najviac. : )

Typ projektu

Návrh interiéru rodinného domu

Kto tu býva

V dome žije mama a dvaja synovia - vysokoškoláci

Zadanie

Majiteľka svoje požiadavky definovala takto: Vytvorte niečo pekné, útulné, aby sme sa cítili príjemne, nič moderné, chladné, rovné.

Kategória
Vizualizácia