Rodinný dom Žiar nad Hronom

Návrh interiéru rodinného domu

Riešenie


Dom v ZH I

Prekrásny veľký pozemok na okraji dediny pod lesom s krásnym výhľadom ponúkal priestor pre hotové rodinné sídlo. Majitelia ma oslovili ešte vo fáze projektu na papieri. Ani základy ani nič ešte nebolo postavené. Mohli sme si preto dovoliť urobiť aj menšie dispozičné zmeny. Avšak navrhovať interiér bez toho, aby som videla priestor – v tomto prípade s galériou, bola veľká výzva. Použila som prírodné materiály a naturálnu farebnosť, keďže išlo o takmer horské prostredie stredného Slovenska.

Dom v ZH II

V obývačke som navrhla dominantný krb obložený kameňom, s komínom v takom až v skulptúrnom poňatí, čo dodáva priestoru punc jedinečnosti a originality. Kuchyňa je spojená s obývačkou posuvnými stodolovými dverami a štýlovo plynulo nadväzuje na obývaciu časť. Rovnako ako v celom návrhu je to hra prírodných materiálov, odtieňov a štruktúr, ktorú som skĺbila do harmonického vyváženého celku. Masívny dubový nábytok, prírodný kameň, ručne kované
zábradlie v kombinácii s tabuľovým sklom….kvalitné veci a umelecká práca, ktorá neomrzí. Interiérové dvere viedenského typu sme dali nastriekať jemne zelenkavej farby a sú farebným akcentom v inak naturálnom interiéry.

Dom v ZH III

Záclony a závesy zútulňujú a pôsobia teplo. Nábytok je z dubového masívu rovnkao ako podlahy. 4 kúpeľne a spálne sú riešené každá podľa predstáv svojich užívateľov. Keď si klient a dizajnér padnú do oka, je to radosť pre obe strany , radosť pracovať a tiež záruka dobrej realizácie.

 

Typ projektu

Návrh interiéru rodinného domu

Kto tu býva

V dome žijú rodičia, dve dospelé dievčatá a jeden chlapec

Zadanie

Majitelia svoje požiadavky definovali takto: Vytvorte niečo pekné, útulné, čo sa hodí do tohto prostredia, aby sme sa cítili príjemne, nič moderné, chladné, žiadne rovné línie.

Kategória
Vizualizácia